Konin

Telefon: 602 487 488

 

  • Działamy na terenie całej Polski
  • 30-letnie doświadczenie
  • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
    i wycenę
    kolekcji na miejscu u klienta
  • Proponuję konkretnę cenę zakupu
  • Możliwość płatności gotówką
  • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
    a także: monety, widokówki, stare banknoty

Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Koninie.

Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych. 

Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online

 

Skontaktuj się z nami

Czy wiesz, że...

Ustanowiony w połowie XVIII w. trakt pocztowy Poznań – Warszawa omijał Konin od północy. Pocztylioni się m.in. w Słupcy, Sompolnie, Kłodawie i Kutnie. Do Konina poczta docierała ze Słupcy i stąd rozchodziła się dalej, do Koła i Władysławowa. Istniała stacja pocztowa, ale wiemy o niej tylko tyle, że spłonęła w 1795. Zmiana traktu Poznań – Warszawa nastąpiła w 1825 i od tej pory przebiegał on przez Konin i Koło. Poczty konne i wozowe kursowały w poniedziałki i czwartki; opuszczały Warszawę o godzinie 18. Z 2. połowy XIX wieku pochodzą pierwsze pieczęcie pocztowe z nazwą Konina. W 1869 doprowadzono do Konina linię telegraficzną, za której pośrednictwem wysyłano w latach osiemdziesiątych XIX wieku prawie 3 tys. depesz rocznie, ale skrzynka pocztowa – aż do końca lat 80. XIX w. - była tylko jedna. W 1883 z Konina wysłano między innymi 28 tys. listów zwyczajnych i 26 tys. urzędowych, a odbierano 48 tys. listów zwyczajnych oraz 24 tys. urzędowych i ponad 8 tys. pism periodycznych. Na tak obfity strumień korespondencji niewątpliwie miały wpływ stacjonujące w Koninie od lat 30. XIX wieku wojska rosyjskie, liczące w 1862 roku 3 tys. żołnierzy. Urząd pocztowy mieścił się wówczas najpewniej przy ulicy Pocztarskiej, którą to nazwę nosił odcinek dzisiejszej ulicy 3 Maja (od ratusza do rynku). W latach 1909-1910 pojawiły się w mieście cztery pierwsze telefony; ich liczba w ciągu kolejnych czterech lat zwiększyła się ośmiokrotnie. W 1939 ówczesny naczelnik, wywiózł archiwa konińskiej poczty do Piotrkowa Trybunalskiego. Niestety, bezpowrotnie zaginęły.