Olsztyn

Telefon: 602 487 488

 

  • Działamy na terenie całej Polski
  • 30-letnie doświadczenie
  • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
    i wycenę
    kolekcji na miejscu u klienta
  • Proponuję konkretnę cenę zakupu
  • Możliwość płatności gotówką
  • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
    a także: monety, widokówki, stare banknoty

Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Olsztynie.

Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych. 

Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online

 

Skontaktuj się z nami

Czy wiesz, że...

Miasto Olsztyn jest siedzibą Zarządu Okręgu PZF, miejscem znaczącym na mapie polskiej (i nie tylko) filatelistyki. W tym roku podziwiać można w Olsztyńskim planetarium wystawę "Mikołaj Kopernik na walorach filatelistycznych" - znaczki, kartki pocztowe, okolicznościowe stemple, widokówki i inne walory z ponad 80 krajów z całego świata. Olsztyn często kojarzony jest ze znaczkami plebiscytowymi obowiązującymi na terenie działania Komisji Międzysojuszniczej. Znaczki wprowadzono do obiegu 3 IV 1920. Wydanie to obejmowało 14 znaczków niemieckich o nominałach od 5 fenigów do 3 marek, na których nadrukowano tekst PLÉBISCITE / OLSZTYN / ALLENSTEIN. Drugie wydanie pojawiło się w maju 1920 z nadrukiem TRAITÉ DE VERSAILLES / ART. 94 et 95, umieszczonym wewnątrz owalu, w którego brzeg wpisano tekst COMMISSION D’ADMINISTRATION ET DE PLÉBISCITE / OLSZTYN / ALLENSTEIN. Przedruki wykonano w Drukarni Państwowej w Berlinie. Znaczki wycofano 13 września 1920, po zakończeniu plebiscytu. Niemcy plebiscyt na Warmii i Mazurach w roku 1920 wygrali. Mieli do dyspozycji cały aparat administracyjny od policjantów począwszy, a na nauczycielach kończąc, mieli siłę i pieniądze. Powodem do filatelistycznej dumy miasta jest imponujący gmach poczty, wybudowany w 1887, a w 1907 rozbudowany o boczne skrzydło. Obiekt ma wygląd charakterystyczny dla ówczesnych gmachów użyteczności publicznej. Zrealizowano go w duchu tzw. historyzmu pruskiego. W budynku mieścił się przed 1914 pierwszy sklep filatelistyczny w Olsztynie.