Przemyśl

Telefon: 602 487 488

 

  • Działamy na terenie całej Polski
  • 30-letnie doświadczenie
  • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
    i wycenę
    kolekcji na miejscu u klienta
  • Proponuję konkretnę cenę zakupu
  • Możliwość płatności gotówką
  • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
    a także: monety, widokówki, stare banknoty

Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Przemyślu.

Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych. 

Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online

 

Skontaktuj się z nami

Czy wiesz, że...

W XX wiek Przemyśl wszedł jako potężna twierdza – Lagerfestung Przemysl - 45-kilometrowy pierścień obronny z 38 fortami i innymi dziełami obronnymi oraz liczną załogą. W maju 1914 komendantem został gen. Hermann Kusmanek. W twierdzy bazowała m.in. jednostka lotnicza Fliegerkompanie 11 oraz trzy balonowe dywizjony 3.Pułku Artylerii Fortecznej. 18 IX 1914 rozpoczęło się pierwsze oblężenie twierdzy przez wojska rosyjskie. Trzeba było zadbać o łączność. Stworzono nowy kanał komunikacji - pocztę lotniczą. 6 X wyruszył w drogę pierwszy samolot wiozący pocztę służbową. Miał zabrać także 1850 prywatnych od oficerów i żołnierzy lecz wziął tylko 148 sztuk (inne zatrzymała cenzura). Ogółem w trakcie I i II oblężenia (18.IX.-10.X.1914 i 7.XI.1914 – 22.III.1915) twierdzę Przemyśl opuściło 14 samolotów z pocztą. Znana jest także jednostkowa poczta z 7 samolotów, które doleciały do Przemyśla. Przemyśl upomina się w tej dziedzinie o prawo pierwszeństwa, ale tak naprawdę pionierskich kroków w tej dziedzinie należy się doszukiwać podczas wojen napoleońskich (poczta balonowa; przelot z Dover w Anglii do Francji w pobliże Calais) i w 1911 w Indiach (z wykorzystaniem samolotu). Pocztę balonową obsługiwały bezzałogowe balony napełnione gazem, zdolne unieść dwa kilogramy ładunku, ale przesyłanie korespondencji było zależne od wiatru, który nie zawsze pozwalał na dotarcie balonu nad terytorium austro-węgierskie. Przesyłki z miejsca lądowania balonu dostarczano do najbliższego polowego urzędu pocztowego, skąd są wysyłane były do adresatów.