Radom

Telefon: 602 487 488

 

  • Działamy na terenie całej Polski
  • 30-letnie doświadczenie
  • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
    i wycenę
    kolekcji na miejscu u klienta
  • Proponuję konkretnę cenę zakupu
  • Możliwość płatności gotówką
  • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
    a także: monety, widokówki, stare banknoty

Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Radomiu.

Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych. 

Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online

 

Skontaktuj się z nami

Czy wiesz, że...

Podczas II wojny Radom był stolica dystryktu, jednym z ośrodków działania utworzonej 31 października 1939 przez okupanta na terenie Generalnego Gubernatorstwa Niemieckiej Poczty Wschodu (Deutsche Post Osten), która przejęła majątek przedsiębiorstwa Polska Poczta, Telegraf i Telefon. Kierownikiem został doktor Richard Lauxmann. Teren GG podzielono na pięć okręgów pocztowych z siedzibami w Warszawie, Lwowie (od 1941 roku), Lublinie, Radomiu i Krakowie; w tym ostatnim, przy ulicy Wielopole 19, znajdowała się siedziba zarządu. Wielu przedwojennych pracowników nie porzuciło posad, gdyż władze niemieckie wprowadziły powszechny obowiązek pracy pocztowców, a samowolna rezygnacja była traktowana jak sabotaż. Osobom uchylającym się od kontynuacji służby groziło aresztowanie i deportacja na roboty do Rzeszy. W decyzji o pracy w Deutsche Post Osten sporą rolę odgrywały względy ekonomiczne, a ponadto legitymacji DPO umożliwiała swobodne poruszanie się na terenie GG, z czego korzystało wielu żołnierzy polskiego podziemia. W trakcie wojny DPO działał także na ternie państw bałtyckich, w Rosji, na Ukrainie i Białorusi. Ludności wolno był przesyłać pocztówki oraz otwarte listy o wadze do 250 gr (ułatwiało to działanie obowiązkowej cenzurze). Na terenie GG kursowały najpierw polskie i niemieckie znaczki z okupacyjnymi nadrukami, potem wprowadzono nowe znaczki (m.in. z widokiem Radomia) i karty pocztowe GG. Wydawane były także bloki i arkusiki, które – ze względu na poziom graficzny i drukarski – cieszyły się zainteresowaniem filatelistów, zwłaszcza niemieckich oficerów mi urzędników.