Kraków

Kraków filatelistyka

Telefon: 602 487 488

 

 • Działamy na terenie całej Polski
 • 30-letnie doświadczenie
 • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
  i wycenę
  kolekcji na miejscu u klienta
 • Proponuję konkretnę cenę zakupu
 • Możliwość płatności gotówką
 • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
  a także: monety, widokówki, stare banknoty

Filatelistyka to hobby niełatwe. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. 

Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Krakowie.

Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych.

„Mam też wydanie krakowskie…” – ta fraza elektryzuje filatelistów. Każdy liczy, że stanie się posiadaczem legendarnej 10-koronówki. Wydanie przedrukowe na znaczkach austriackich (nominały od 5 halerzy do 10 koron) weszło do obiegu 10 stycznia 1919. Pozostałe po zaborcy zapasy lwowska dyrekcja poczty przekazała drukarni w Krakowie. Na 20 wzorach znaczków pocztowych, 5 gazetowych i 12 dopłaty nadrukowano tekst „Poczta Polska”. Ograniczona dostępność arkuszy znaczków sprawiła, że nakład był niewielki – w przypadku znaczków opłaty od 440 do 100 000 sztuk, w przypadku dopłat od 55 do 34 000 sztuk. Znaczki szybko stały się rarytasem filatelistycznym. Zaczęto płacić stokrotną wartość nominału. Pojawiły się fałszerstwa na szkodę kolekcjonerów. Znaczki wydania krakowskiego są najdroższymi polskimi walorami pocztowymi. W roku 2003 znaczek opłaty o nominale 10 koron wyceniany był na ok. 25 000 zł, a kilka lat później kosztował 45 000 zł. Znaczek dopłaty o tym nominale katalogowo (według katalogu Fischera z 2014) kosztuje pół miliona zł. Do dużo, dużo więcej niż tzw. wydanie lubelskie z 5 grudnia 1918. Tamtejsza Dyrekcja Poczt i Telegrafów przeprowadziła pierwszą centralną emisję znaczków pocztowych na obszar byłej okupacji austro-węgierskiej. Na znaczkach dobroczynnych K.u.k. Feldpost o nominałach 10, 20 i 45 halerzy, nadrukowano napis „Poczta Polska” oraz godło. Nakład tych znaczków wyniósł w sumie 192 000 znaczków i wyczerpał się po 10 dniach od dostarczenia ich do urzędów pocztowych.

W filatelistyce identyfikacja i wycena znaczków nie jest rzeczą prostą. To specjalistyczne usługi, wymagające profesjonalnego serwisu, współpracy, obszernych baz informacji i zdjęć, wreszcie doświadczenia. Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online

 

Skontaktuj się z nami