Rzeszów

Rzeszów filatelistyka

Telefon: 602 487 488

 

  • Działamy na terenie całej Polski
  • 30-letnie doświadczenie
  • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
    i wycenę
    kolekcji na miejscu u klienta
  • Proponuję konkretnę cenę zakupu
  • Możliwość płatności gotówką
  • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
    a także: monety, widokówki, stare banknoty

Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Rzeszowie. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online

W filatelistyce identyfikacja i wycena znaczków nie jest rzeczą prostą. To specjalistyczne usługi, wymagające profesjonalnego serwisu, współpracy, obszernych baz informacji i zdjęć, wreszcie doświadczenia. Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów.

Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Nie pomijamy znaczków PRL-u.

Wiedza jest niezbędnym elementem filatelistycznej pasji. Służyły jej m.in. specjalistyczne czasopisma ukazujące się na ziemiach polskich. Jedno z pierwszych wydawano w Rzeszowie „Polski Zbieracz Literatury Filatelistycznej”, o czym pisał „Polski Filatelista. Miesięcznik poświęcony wyłącznie umiejętności marek, całości pocztowych i stempli” w swym pierwszym numerze (kwiecień 1894). Przede wszystkim egzotyka. Opisy znaczków z Bopalu czy Borneo w stylu: grupa krajowców w prostokącie, ząbkowanych. Dowiemy się, że pomarańczowa 1-pensówka z Mauritiusa Post Office warta była 20 000 koron, a jej niebieska siostra – połowę tego. Ciekawostką była Czarna Tablica, gdzie trafiali (z imienia, nazwiska i adresu) handlarze fałszywych znaczków. Reklamuje się tu m.in. 1. Koncesjonowany Bazar Marek, ul. Tomasza 15 w Krakowie. Ale chyba mu nie szło, skoro musiał posiłkować się sprzedażą muszli, złotych rybek i akwariów (ogłoszenie w rogu ostatniej strony). Warto przypomnieć, że Lesław Schmutz, jeden z najwybitniejszych żyjących polskich filatelistów, w 1951 wstąpił do Polskiego Związku Filatelistów w Kole nr 1 właśnie w Rzeszowie. Od 1959 wykonuje ekspertyzy filatelistyczne, początkowo znaków pocztowych poczt obozowych, wojskowych i getta łódzkiego w czasie II wojny światowej. W 1971 rozszerzył uprawnienia eksperta w zakresie wszystkich polskich znaków pocztowych. Od 1980 przewodniczący Okręgu PZF w Rzeszowie.

Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi.

 

Skontaktuj się z nami