Poznań

Poznań filatelistyka

Telefon: 602 487 488

 

 • Działamy na terenie całej Polski
 • 30-letnie doświadczenie
 • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
  i wycenę
  kolekcji na miejscu u klienta
 • Proponuję konkretnę cenę zakupu
 • Możliwość płatności gotówką
 • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
  a także: monety, widokówki, stare banknoty

Na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Poznaniu. Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online. 


W filatelistyce identyfikacja i wycena znaczków nie jest rzeczą prostą. To specjalistyczne usługi, wymagające profesjonalnego serwisu, współpracy, obszernych baz informacji i zdjęć, wreszcie doświadczenia. Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów.


Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych. 


Nie pomijamy znaczków PRL-u. Zwłaszcza w Poznaniu, gdzie w roku 1993 odbyła się Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 93’. Wiele poczt zagranicznych uczciło ją okolicznościowymi znaczkami z motywami poznańskimi. Nasza firma miała zaszczyt brać udział w tym wydarzeniu. Ale tradycja w Poznaniu jest dłuższa. W 1920 zbieracze marek założyli poznański Związek Filatelistów, który w 1933 przekształcił się w Wielkopolski Klub Filatelistów, który w 1950 wchłonął Polski Związek Filatelistów. Przez lata pojawiło się 30 znaczków pocztowych, ponad 40 całostek, 60 kart beznominałowych i około 150 datowników, na których widnieją poznańskie motywy. Pierwsza była kartka pocztowa wydana w 1899 przez prywatną pocztę „Hansa”. Przedstawiała dworzec główny. Pierwszy polski znaczek z motywem poznańskim (ratusz) ukazał się w 1925. Poczta Polska 27 grudnia 2018 wprowadza do obiegu znaczek „100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego” oraz kartkę z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o takim samym tytule. To element serii emisji znaczków upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi.

 

Skontaktuj się z nami