Warszawa

Warszawa filatelistyka

Telefon: 602 487 488

 

  • Działamy na terenie całej Polski
  • 30-letnie doświadczenie
  • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
    i wycenę
    kolekcji na miejscu u klienta
  • Proponuję konkretnę cenę zakupu
  • Możliwość płatności gotówką
  • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
    a także: monety, widokówki, stare banknoty

Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych. Nie pomijamy znaczków PRL-u.

Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. 

Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Warszawie. W filatelistyce identyfikacja i wycena znaczków nie jest rzeczą prostą. To specjalistyczne usługi, wymagające profesjonalnego serwisu, współpracy, obszernych baz informacji i zdjęć, wreszcie doświadczenia. Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online.

Warszawa to kolebka polskich znaczków. Dziedziczyła tradycję poczty dawnej Rzeczypospolitej i Księstwa Warszawskiego. Naczelną władzę poczty Królestwa Polskiego stanowiła Generalna Dyrekcja Poczt z siedzibą w Warszawie. Po powstaniu 1831 jej samodzielność ograniczały władze rosyjskie. W 1843 przemianowano ją na Dyrekcję Poczt, a w 1851 stała się tylko Zarządem 13. Okręgu Pocztowego. 1 września 1858 trafiła pod zwierzchnictwo Michaiła Dymitrowicza Gorczakowa i Rady Administracyjnej Królestwa Polskiego jako  Zarząd Pocztowy Królestwa Polskiego. Zdołała wywalczyć sporą autonomię. 1 stycznia 1860 wprowadzono do obiegu pierwszy walor, który uważamy za nasz. Przypominał znaczki rosyjskie, różnił się kolorem i napisem „Za łót kop. 10”. Pojawiły się też całostki pocztowe. Nominał znaczka – 10 kopiejek – pozwalał na opłacenie listu o wadze 12,8 g. Cięższe przesyłki wymagały naklejenia wielokrotności opłaty. Była to i możliwość zaakcentowania polskości, i chęć zwiększenia dochodów płynących ze sprzedażą własnych znaczków i kopert pocztowych. Znaczkiem „frankowano” listy doręczane w granicach Królestwa oraz wysyłane do Rosji. Wycofano go z obiegu i zastąpiono znaczkami rosyjskimi w 1865, w ramach represji po klęsce powstania styczniowego. Niewykorzystane egzemplarze komisyjnie zniszczono. Znaczek „Polska 1” pasjonuje kolekcjonerów od lat. Największy zbiór Jedynki posiadał Agaton Fabergé, pracujący dla rodziny carskiej jubiler z St. Petersburga. Tak, to ten od „jajek Fabergé”.

Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. 

 

Skontaktuj się z nami