Lublin

Lublin filatelistyka

Telefon: 602 487 488

 

 • Działamy na terenie całej Polski
 • 30-letnie doświadczenie
 • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
  i wycenę
  kolekcji na miejscu u klienta
 • Proponuję konkretnę cenę zakupu
 • Możliwość płatności gotówką
 • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
  a także: monety, widokówki, stare banknoty

Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów

W filatelistyce identyfikacja i wycena znaczków nie jest rzeczą prostą. To specjalistyczne usługi, wymagające profesjonalnego serwisu, współpracy, obszernych baz informacji i zdjęć, wreszcie doświadczenia. Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów.

Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych. Nie pomijamy znaczków PRL-u.

Podczas II wojny ukazało się wiele polskich znaczków, ale miały znaczenie wyłącznie propagandowe, były elementem walki psychologicznej. Poczta polska odradzała się dopiero w miarę wypierania Niemców, na terenach, które miały wejść w granice Polski Ludowej. Jej władze zamówiły w moskiewskiej drukarni Goznak pierwszą serię znaczków pocztowych. Kiedy te nie nadchodziły, na przełomie sierpnia i września 1944 wyemitowano wydanie prowizoryczne. Trzy dość tandetne znaczki, z portretami R. Traugutta, T. Kościuszki i J. H. Dąbrowskiego (o nominałach 25 i 50 gr oraz 1 zł), odbito metodą litograficzną w lubelskich Zakładach Graficznych Józafata Pietrzykowskiego (ul. Kościuszki 4). Znać na nich pośpiech: błędy, plamy, najtańszy papier. Rychło pojawiły się fałszerstwa, a nakład 55 tysięcy sztuk szybko się wyczerpał. Dziś pochodzące z obiegu całości pocztowe opłacone tymi znaczkami są poszukiwane oraz mają sporą wartość kolekcjonerską i materialną.

Na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Lublinie. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online. Żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. 

 

Skontaktuj się z nami