Wrocław

Od 1995 roku nasza firma przeprowadza identyfikację, ocenę autentyczności, wycenę i skup znaczków pocztowych w całym kraju, w tym we Wrocławiu. Należymy do szanowanych stowarzyszeń filatelistycznych; Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich, American Philatelic Society, oraz Stowarzyszenia Szwajcarskich Kupców Filatelistycznych.

Od 25 lat gromadzimy doświadczenie na polu filatelistyki. Jeśli są Państwo zainteresowani wyceną lub sprzedażą znaczków pocztowych, z chęcią pomożemy zrozumieć mechanizmy rządzące cenami i trendami. Ponadto oferujemy wycenę znaczków pocztowych online.

Wyceniamy i skupujemy znaczki polskie i zagraniczne, w tym znaczki z okresu sprzed i po odzyskaniu niepodległości, znaczki międzywojenne, z czasów II wojny światowej i PRL-u. Interesują nas również znaczki regionalne z Wolnego Miasta Gdańska, Odessy, Konstantynopola. Ze znaczków zagranicznych interesujące dla nas są znaczki z Chin, Rosji i CPPP oraz europejskie i bliskowschodnie.

We Wrocławiu znajduje się Muzeum Poczty i Telekomunikacji gromadzące znaczki pocztowe - od pierwszego polskiego znaczka z 1860 po współczesne, znajdujące się w obiegu. Do najcenniejszych zbiorów Muzeum należą między innymi zbiory tematyczne:

  • Zbiór znaczków tzw. „Polski 1” najcenniejsza wśród nich jest koperta listu wartościowego przesłanego z Kalwarii do Warszawy w 1860 r. z naklejonymi sześcioma znaczkami;
  • Znaczki tzw. „wydania krakowskiego” z 1919 r.;
  • Zbiór „Wodzowie” – tzw. „wydanie lubelskie” z 1944 r.;
  • Niemieckie znaczki okupacyjne dla terenu byłego Generalnego Gubernatorstwa w Warszawie z 1918/1919 r.;
  • Znaczki plebiscytowe Górnego Śląska, Litwy Środkowej, poczt obozów jenieckich: Murnau, Woldenberg i Gross Born.

Jeśli są Państwo zainteresowani sprzedażą lub wyceną znaczków pocztowych zapraszamy do współpracy.