Wrocław

Wrocław filatelistyka

Telefon: 602 487 488

 

  • Działamy na terenie całej Polski
  • 30-letnie doświadczenie
  • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
    i wycenę
    kolekcji na miejscu u klienta
  • Proponuję konkretnę cenę zakupu
  • Możliwość płatności gotówką
  • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
    a także: monety, widokówki, stare banknoty

Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupemwalorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i we Wroclawiu. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online

Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczkówz czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych. Nie pomijamy znaczków PRL-u.

Do Wrocławia, a raczej tamtejszego Muzeum Poczty i Telekomunikacji, musi zawitać każdy filatelista. To jedyna w Polsce placówka gromadząca świadectwa działalności poczty na ziemiach polskich, począwszy od założonej przez Zygmunta Augusta w 1558 (jej zbiory liczą 1,2 mln eksponatów, w tym tysiące listów polskich władców i uczonych). Powstało w 1921 w Warszawie, a od 1956 zajmuje zabytkowy gmach Poczty Głównej dawnego Breslau. Przez okres dwudziestolecia międzywojennego Muzeum pocztowe podlegało Ministerstwu Poczt i Telegrafów. Głównym celem było gromadzenie, przechowywanie, konserwacja i opracowywanie wszelkich zabytków związanych z polską działalnością pocztową, telegraficzną, telekomunikacyjną oraz filatelistyczną. Podczas wojny zbiory przejęło berlińskie Reichspostmuseum, ale otrzymało jedynie część skonfiskowanych skarbów; pozostałe skrzyni, w wyniku akcji prowadzonej po zakończeniu wojny, rewindykowano z Monachium, Pragi oraz Baden-Baden. Dziś muzeum wydaje katalogi zbiorów i wystaw, bibliografie i monografie, rocznik muzealny. W roku 2020 otwarto stałą wystawę filatelistyczną prezentującą charakterystyczne, cenne polskie znaczki, m.in. unikatową kopertę listu z 1860, z naklejonymi aż sześcioma egzemplarzami pierwszego polskiego znaczka. Tym dziwniejsza jest wieść, że Urząd Marszałkowski zamierza placówkę wyprowadzić do Lubina. To jak przeniesienie kolumny Zygmunta do Kielc i wygnanie z Krakowa wawelskiego Smoka. 

W filatelistyce identyfikacja i wycena znaczków nie jest rzeczą prostą. To specjalistyczne usługi, wymagające profesjonalnego serwisu, współpracy, obszernych baz informacji i zdjęć, wreszcie doświadczenia. Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów.

 

 

Skontaktuj się z nami