Ostrołęka

Telefon: 602 487 488

 

 • Działamy na terenie całej Polski
 • 30-letnie doświadczenie
 • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
  i wycenę
  kolekcji na miejscu u klienta
 • Proponuję konkretnę cenę zakupu
 • Możliwość płatności gotówką
 • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
  a także: monety, widokówki, stare banknoty

Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Ostrołęce.

Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych. 

Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online

 

Skontaktuj się z nami

Czy wiesz, że...

W ostatnich tygodniach I wojny upadające Państwa Centralne nie były już w stanie sprawnie funkcjonować. Równocześnie coraz aktywniej działały polskie środowiska patriotyczne, na wszelkie sposoby dające znać o swoich niepodległościowych aspiracjach. Częste były więc przedruki na walorach państw zaborczych. I wojna światowa nie oszczędziła powiatu ostrołęckiego. W lipcu 1915 podczas ofensywy niemieckiej zniszczeniu uległa większość budynków Ostrołęki. Pożoga wojenna ogarnęła również Myszyniec i okoliczne miejscowości. 19 lipca 1915 władze rosyjskie wydały rozkaz ewakuacji Ostrołęki, po której miasto opustoszało, zostało podpalone, a most na Narwi wysadzono. Przesunięcie linii frontu oraz rabunkowa ewakuacja Rosjan, którzy zabierali wszystko, co mogło im się przydać, przyczyniły się do znacznych zniszczeń na ziemiach powiatu. W Ostrołęce, w roku 1918, wydano taką lokalną emisję wykonując nadruki na okupacyjnych niemieckich walorach General Gouvernement Warschau. W drukarni w Ostrowi Mazowieckiej wykonano polskie napisy na znaczkach i kartach pocztowych. Nakłady poszczególnych wartości nie przekraczały 400 sztuk, ale z obiegu pocztowego znane są pojedyncza egzemplarze, co świadczy o filatelistycznym tle emisji. O tym, że weszły do obiegu wiadomo z potwierdzenia ich funkcjonowania wydanego przez kierownika miejscowej poczty. Większość znaczków w okresie międzywojennym trafił do warszawskich sklepów filatelistycznych na ul. Świętokrzyskiej.